SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 2. Etap müsabakaları 2-9 Mayıs tarihlerinde Ürgüp’te yapılacak. Sporcular için başvuru kayıtları açılırken, 24 saat içinde yüzlerce başvuru oldu. Kısa süredeki bu yoğun ilgi bilardo camiasında memnunluk yarattı.

Türkiye 3 Bant Bilardo 1. Etap müsabakaları Antalya Side’de yapılırken, rekor katılımlı bu şampiyona büyük dikkat çekmişti. 1200’e yakın sporcu, 86 hakem, teknik kurul üyeleri ve yöneticilerle birlikte 1300’ü geçen kişi sayısı turnuvanın bilardoda bir dünya rekoru olarak tarihe geçmesini sağlamıştı.

Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’nde yapılması kararlaştırılan Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 2. Etap müsabakalarına ek katılım için kontenjan alınabileceği bildirildi.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, turnuva başvurularının 24 saatten az bir sürede, yine öngörülmesi çok zor bir talep karşısında kapatmak zorunda kaldıklarını ve gerekli düzenlemeleri yapacaklarını belirterek; “3 yıl öncesine kadar 600- 700 kişilik bir turnuva düzenlendiğinde ‘dev turnuva’ olarak nitelendirirdi. Artık bugünkü gibi yüksek sayılı katılımlı bir turnuva bile yetmiyor. Camiamızın taleplerini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz ama takdir edersiniz ki yüzlerce kişiyi bir yerde oynatmak kolay olmuyor. Biliyorsunuz ilk etap ta bu rakam 1200 olmuştu. İkinci etap müracaatlarını da 22-30 Mart tarihleri arasında alacaktık ancak, 700 ek katılımı daha ilk günde doldurduk. Çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu durum, hiçbirimizin alışık olmadığı, hiçbir sporda yaşanmayan ve çok önceden ön görülemez bir durum. Ancak teknik kurulumuz bana bir rapor sunuyor. O rapor doğrultusunda belki tekrar bir iyileştirme yapıp ek kontenjan düşünebiliriz. Bu da yarın (26 Mart) belli olacak.”

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 2. Etap Müsabakaları 02-09 Mayıs tarihleri arasında ‘Erkekler, Kadınlar ve Gençler’ kategorilerinde Ürgüp Spor Salonu’nda düzenlenecek.