SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalya aslanı…

İnsan ile hayvanı ayıran yegane özellik insanın düşünebiliyor olması. Hayvanlar arasında en tehlikeli ve çevik olan “aslan” insanlar tarafından genelde başarılmış bir iş sonrası övgü tanımlaması sırasında kullanılır, “aslan gibi“ diyerek…

Güncellenme: 14:40, 25/03/2016
Antalya aslanı…

Fatih Söylemezoğlu / AMK SPOR

Oysa hayvan hayvandır, aslan da tüm savaşçı özellikleri ile övülmesine rağmen bir hayvandır ve düşünce derinliği yoktur.

23.03.2016 tarihinde Antalya Atatürk Spor Salonunda oynanan TOROS KOLEJİ-DOĞA KOLEJİ liseler arası müsabaka sırasında, henüz 2. Periyod oynanırken TOROS KOLEJİ lise takımı oyuncusu BATU AKSU iki teknik faul alarak, otomatik olarak diskalifiye oluyor.

Devamında bazı veliler sahaya girerek hakemlere hakaretler savururken, diskalifiye edilen oyuncu BATU Aksu'nun babası ALİ AKSU tribünden aynı bir “aslan” gibi havalanıp uçarak baş hakem Hüseyin Çamcı'nın arkasından omzuna vurarak “aslan” gibi gururla düştüğü yerden ayağa kalkıyor.

Ülkemizin içinde bulunduğu ortamda toplum ahlak bunalımı geçirirken “Aslan” Ali Aksu'nun bu davranışını aslında kişisel değil, toplumsal bir erozyon içerisinde değerlendirmek gerek. Ülkemizde oynanan bir çok alt yapı maçında aynı “Aslan” Ali Aksu gibi çocuklarına akıl tutulması dersi veren o kadar çok veli var ki.

Genel nüfus içerisinde çocuğunu özel kolejlerde okutan mutlu azınlığın “Aslan” Ali Aksu gibi çevik ve cesur (arkadan saldırmasını bunu ifade ediyor !) bazı velileri maalesef otoritenin olmadığı yerlerde “ormanlar kralı benim“ diyebiliyor.

Ama ne yazık ki, yukarıda da belirttiğim gibi “ormanlar kralı da“ neticede düşünemeyen bir canlı olarak . . . . . . dır, ve karnını da ruhunu da fiziksel şiddet ile besler.

Tek üzüntüm zavallı çocuklarımız için…