SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosa’ya emeklilik sözü

Yılda 1.6 milyon Euro alan Jose Sosa, kapıyı 2 milyondan açtı. Yönetim, 30 yaşındaki oyuncuya “Takımşampiyon olsun 5 yıllık imza atalım” dedi.

Güncellenme: 07:57, 24/03/2016
Sosa’ya emeklilik sözü

Şampiyonluğa koşan Beşiktaş'ın başarısında büyük payı olan Jose Sosa, devre arasında yönetimden zam istedi. Yılda 1.6 milyon Euro kazanan 30 yaşındaki Arjantinli orta saha, “Çin, Katar ve ülkemden teklifler aldım. Ancak Beşiktaş'ta mutluyum, kalmak istiyorum. Yıllık kazancımı 2 milyon Euro'ya yükseltin, kalayım” teklifi yaptı.

Yönetim ise Sosa’ya “Benzer durumda olan futbolcu çok. Seninle 2018'e kadar sözleşmemiz var. Diğer oyunculara da aynı şeyleri söyledik, şampiyon olalım, sezon sonunda görüşelim” dedi. Bu sezon 33 maçta 7 gol, 10 asistlik performansla göz dolduran Sosa'nın sözleşmesi şampiyonluk halinde 2020'ye kadar uzatılacak. Yani Beşiktaş, başarılı futbolcunun son kulübü olacak.

GERİ SAYIM BAŞLADI

Öte yandan İnönü Stadı'nın yıkılmasıyla yaklaşık 3 yıldır göçebe hayatı yaşayan Beşiktaş, 11 Nisan'daki Bursaspor maçıyla Vodafone Arena'ya kavuşuyor. Hazırlıklar son aşamaya geldi, zemine çimler serildi. Teknik Direktör Şenol Güneş de dün Vodafone Arena'da hibrit çim çalışmalarını yerinde izledi.