SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsunspor, Trabzonspor maçına hazırlanıyor

PTT 1.Lig takımlarından Samsunspor, hafta sonu dostluk maçında karşılaşacağı Trabzonspor maçı hazırlıklarına bugün yaptığı çalışma ile devam etti.

Güncellenme: 14:41, 24/03/2016
Samsunspor, Trabzonspor maçına hazırlanıyor

Samsunspor Kulübü Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, hafta sonu Trabzon Avni Aker stadında dostluk maçında karşılaşacağı Trabzonspor maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dostluk maçının her iki kulübün ortak fikri olduğunu söyleyen Araboğlu, “Trabzonspor’la oynayacağımız dostluk maçı her iki kulübün yöneticilerinin de taraftarlar da buradaki şifreyi iyi algılamalı. Karadeniz coğrafyasının iki önemli şehrinin iki önemli markasının buluşmasıdır bu. Sahada elbetteki rekabet olacak. Ama dışarıda edebi bir dostluğun olmasını arzu ediyoruz. Bizim seyircimiz medenidir. Samsun kültürü olan köklü bir şehirdir. Dolaysıyla seyircimiz de bunu bu şekilde algılayıp sahaya yansıtacaktır. Bu manasız çekişmenin artık sona ermesini istiyoruz. Ben bunu çok arzu ediyorum” dedi.

Samsunspor’un PTT 1’inci ligdeki durumunu da değerlendiren Araboğlu, “Lig daha bitmedi. Biz halen iddialıyız. Play offa kalırsak biz bu sefer kaderimizi yeneceğimizi düşünüyorum. Önümüzde 8 maçımız var. Vartaş Elazığspor’la başlayacak olan 8 haftamız var. Bunların hepsi bizim için final olacak. İnşallah bu maçlardan galip gelip ipi göğüsleyen taraf olacağız. Bunun için takımımızın çalışmalarını sürüyor” diye konuştu.

Ayrıca Trabzonspor’la karşılaşacak olan Samsunspor, teknik direktör Engin Korukır gözetiminde Nuri Asan tesislerinde bugün gerçekleştirdiği antrenanda düz koşu, istasyon ve şut çalışması yaptı.