SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollandalı futbolcunun çok kaliteli bir isim olduğuna dikkat çeken Poldi, şu ifadeleri kullandı: “Üç yıl Arsenal'de kısa pas futbolunda uzman olan futbolcularla birlikte oynadım. Sneijder de bu tarz oyuna yatkın bir oyuncu. O, şüphesiz çok zeki bir futbolcu. Saha içinde ve dışında oldukça iyi anlaşıyoruz. Bence kulübün önemli bir parçası.

“TÜRKLER ÖĞRETTİ”

EURO 2008'de Polonya'ya karşı da iki kez gol atmıştım. Bu, işimin bir parçası. Türkiye'ye karşı da gol atabilirim. Benim için bir problem yok. Umarım Türkiye ile turnuvada erken karşılaşmayız. Ama Türkiye'ye karşı oynamak zorunda kaldığımızda Almanya için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Türklerle beraber büyüdüm. Futbolu sokaklarda Türklerle oynayarak öğrendim. Köln'de birçok Türk arkadaşım var. Buranın kültürünü biliyordum ve İstanbul'u seviyorum.”

“UMUT’UN HİSLERİNİ PAYLAŞIYORUZ”

ALMAN futbolcu, terör saldırısında babasını kaybeden takım arkadaşı Umut Bulut'a da destek verdi: “Bir insanı kaybetmek her zaman kötü bir şey. Vefat edenin yaşı geldiğinde ya da hastalık yüzünden bu duruma geldiğinde insan en azından kendisini Hazırlayabiliyor. Söz konusu terör ise her ölüm gereksizdir. Umut'un ve ailesinin hislerini paylaşıyoruz.”