SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi ortak bir açıklama yaparak, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın yerel medyayı hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın dün akşam katıldığı bir televizyon programında, Trabzon’un spor medyası ile ilgili söylemlerinin haddini aştığı belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sayın Başkan bu konuda Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, TSYD Trabzon Şubesi ya da deneyimli gazetecileri geçtik, en azından kendi medya departmanıyla istişare ederek görüş beyan etmiş olsaydı inanıyoruz ki bu yanlışa düşmezdi. Sayın Başkanın, ‘Ben başkan olarak buradan camiaya sesleniyorum. 10 tane televizyona yerleştireceğimiz kişi istiyorum. Camia bana 10 tane ismi bildirsin. 10 tane çok kaliteli yazar sıkıntısı çekiyoruz’ şeklindeki sözleriyle bırakın bugünkü Trabzon basınında bu özelliklere sahip kaç kişi olup olmadığını bilmemesini, Trabzon basının geçmişten günümüze kadar Türkiye’deki yerinden bihaber olduğunu göstermektedir. Sayın Başkana önerimiz; Trabzonspor da dahil olmak üzere, spor yorumu yazabilecek, televizyonda konuşabilecek kaç kişi bulunup bulunmadığı konusunda camia dediği kesimden, yani Trabzon basınındaki söz ve yetki sahibi olanlardan görüş ve bilgi alarak konuşmasıdır.”