SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de fabrika ayarlarına dönüş!

Fenerbahçe ligde geride kalan 25 haftada 43 gol attı. Yani maç başına 1.7 ortalama yakaladı. Gol kısırlığına çare arayan Pereira, milli maç arasından da yararlanıp Van Persie ile Fernandao’yu özel çalıştırıyor.

Güncellenme: 08:40, 24/03/2016
Fenerbahçe’de fabrika ayarlarına dönüş!

Derbinin ertelenmesi ve araya milli maçların girmesiyle Fenerbahçe'de çalışma temposu ve program da değişti. Teknik Direktör Vitor Pereira, en çok şikayet ettiği, “Gol atamıyoruz” sorununa parmak bastı. 25 lig maçında 43 gol atarak maç başına 1.7 gol ortalaması kimseyi mutlu etmedi. Portekizli hoca da Robin van Persie ve Jose Fernandao ile yaptığı toplantıda, “Şampiyonluğa oynayan, Fenerbahçe gibi güçlü bir kadrosu olan takım çok daha fazla gol atmalı” uyarısında bulundu.

Pereira milli maç arasında Fernandao ve Van Persie'ye gol çalışması yaptırmaya başladı. “Eksiklerimiz var. Kalan haftalarda sizlerden daha fazla sorumluluk almanızı istiyorum” diyen Vitor Pereira, uygulamalı olarak oyuncuların nasıl pozisyon alması gerektiğini, son vuruşları nasıl yapmalarını istediğini de gösteriyor. Antrenman sonrasında iki futbolcu bol bol şut atıyor, kenarlardan yapılan ortaları kafa ve ayakla ağlara yoluyor. Bu özel çalışma milli oyuncuların dönüşüne kadar sürecek.

DÜNYA GOLCÜSÜ VAN PERSIE

Hollandalı oyuncu son dönemde dünya futbolunun en önemli golcülerinden biri durumunda. 2012-15 arasında Manchester United ile neredeyse maç başına 2 gol ortalamasına ulaşması da kalitesini gösteriyor.

Yayınlanma Tarihi:08:38,