SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim: “Kaybetmemek önemliydi”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, maç sonunda istediklerini sahaya yansıttıklarını ve takımın genel görüntüsünden mutlu olduğunu söyledi.

Güncellenme: 23:15, 24/03/2016
Fatih Terim: “Kaybetmemek önemliydi”

Türkiye A Milli Takım Futbol Direktörü Fatih Terim, maç sonunda açıklamalarda bulundu. Önemli olan şeyin kazanmak olduğunu vurgulayan deneyimli çalıştırıcı, oyunda kopukluklar olsa da düşüncelerini sahada uyguladıklarını söyledi.

İşte Fatih Terim’in sözleri:

“Futbolcularımızı tebrik ediyorum. Seyircilerimiz de iyiydi. Milli takım olgusu Türkiye’de yerleşti bu beni sevindirdi. Oyuncularımızın isteği, anlayışımıza uyan görüntüleri ve bu uğurda itaatli davranmaları beni mutlu ediyor. Düşüncelerimizi sahada uyguladık. Zaman zaman kopukluklar olabiliyor. Sonuç olarak ne olursa olsun kazanmak önemli. Eksiklerimiz maçtan sonra rahat rahat analiz edeceğimiz şeyler. Oyunun nasıl gerekirse öyle oynuyoruz. Kaptırdığımız anlardaki preslerimiz önemli prensiplerimizden biri oldu.”

“BURADAKİ FELSEFEYE UYULMALI”

“Stopersiz oynuyoruz. Hakna da sonradan stoper Topal da; ama görevlerini çok iyi yapıyorlar. Ahmet ve Çağlar’ı da sonradan soktuk, onlar da alışacaklar. Herkes her an çağırılabilir. Herkes formunu yükseltmeli .Hakan Balta’ya bakacağız. Sonuçtan herhalde herkes memnun. Kaybetmemek önemli bir şey. 11-12 maç oldu. Kaybetmemek önemli bir şey. Oyunun içinde taktik değiştirme olgunluğna erişmiş bir takımım var benim. Ben ne olursa olsun Yunus’u bir atak diye düşünüyorum. Cenk golü atmasaydı 4-2-3-1 oynayacaktık. Cenk atınca ondan sonra fazla bir zaman vardı. Kendi takımlarında nası oynarlar ona saygı duyuyorum ama burada bir anlayış ve felsefe var.”

“Onlara alıştılar da. Ritmimiz sonlara doğru düştü. Maalesef orta saha oyuncularımızın daha fazla olması lazım. Kenar oyuncularımız fazla ama ben onları orta alan oyuncusu gibi oynatmaya çalışıyorum. Oynadıkça daha iyi olacaklar. Gerçek orta saha Ozan var, Selçuk var. O kadar. Özellikle genç oyuncuların oynadıkları yere adapte olma zorunlulukları var. Bu benim felsefem.”