SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

EURO 2016’da fileyi kim bekleyecek?

24 Mart 2016

A Milli Futbol Takımı’nda merak edilen en büyük soru: “Volkan Demirel EURO 2016’da kadroda yer alacak mı?” Fatih Terim, İsveç maçından önce yaptığı basın toplantısında net konuştu ve medyayı hedef gösterdi. Tarih 16 Kasım 2014’ü gösteriyordu… A Milli Futbol Takımı, Türk Telekom Arena’da Kazakistan ile karşı karşıya gelecekti.

Maç öncesi ısınan Volkan Demirel, ıslıklanmalara ve küfürlere maruz kaldı. Bunun sonucunda sahayı terk etti. Arda Turan ve tüm takım soyunma odasının yolunu tuttu. Futbolcuların da bu olaylardan dolayı yaşadığı moral bozukluğu yüzlerine yansımıştı. Terim, Volkan’ın geri gelmesini talep etti. UEFA’dan olası bir cezaya maruz kalmamasını istedi oyuncusunun. Fakat artık çok geçti!

Bu olaydan uzun bir zaman geçti. Türkiye, hafızalardan silinmeyen bir serüvenle EURO 2016’ya katılmaya hak kazandı… Basında Volkan Demirel haberleri çıkmaya başladı. Deneyimli file bekçisi her fırsatta milli formayı giymekten mutluluk duyacağını belirtti. Hocanın tutumu ve bakış açısı farklıydı.

Futbolda en zor meslek kaleciliktir. Her şey iyiye giderken birden ihale sizin üstünüze kalabilir. Sevilla-Fenerbahçe maçı bunun en büyük göstergesidir. EURO 2016’da Türkiye adına en çok konuşulacak şey kalede kimin olduğu. Volkan Demirel olur; ya da Volkan Babacan. Hatalardan beslenen bir toplumuz. Bir zamanlar yere göğe sığdıramadığımız isimleri, her şeyi unutup tek kalemde silmemiz en büyük özelliğimiz.

Hemen kafamızda senaryo yazalım. Fransa’da Volkan Babacan oynadı; ama hatalı gol yedi. Peki, Volkan Demirel’in 2014 Dünya Kupası Elemeleri’nde Kadıköy’de Romanya’dan yediği gol? Turnuvaya az zaman kaldı. Umarım verilen kararlar A Milli Futbol Takımı için en iyi şekilde olur.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek