SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool’ın 32.5 milyon poundluk yaz transferi Christian Benteke, Kırmızılar’a transfer olmaktan dolayı pişman. Brendan Rodgers’ın gidişi sonrası Jürgen Klopp’un teknik adamlığa gelmesi Belçikalı forvete yaramadı.

Liverpool’a transfer olduğu için başlarda mutlu olduğunu söyleyen genç santrfor, yedek kulübesinde oturmaktan dolayı bu fikrinden caymış durumda.

Benteke, “Başlarda Liverpool gibi büyük bir kulübe imza attığım için mutluydum. Sonunda istikrar yakalayacağım bir yer bulduğum için sevinmiştim. Zor aylar yaşayacağımı biliyordum ama buna değerdi. Klopp geldikten sonra iki 90 dakika üst üste oynadım. Leicester karşısında bir gol attım; sonraki Sunderland maçında da.. Sonra West Ham’a kaybettik ve o zamandan beri oynatılmıyorum” diye konuştu.

Yedek kalmasından dolayı babasının da bu duruma öfkelendiğini söyleyen Belçikalı forvet, ona elinden bir şey gelmediğini söylediğini ifade etti. Hazard ve Fellaini gibi diğer takımlarda oynayan vatandaşlarıyla diyalog halinde olduğunu söyleyen Benteke, “Teknik direktör seni silmişse ne yapsan boş” yanıtını aldığını belirtti.

Benteke sözlerini, “Teknik direktörün önceliği olmayacağımı bilseydim, Liverpool’a asla imzalamazdım. İşin sinir bozucu tarafı bu” diyerek sonlandırdı.

SporHD.com