SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira’ya Porto kancası

Eski başarılarından uzak kalan Portekiz’in dev ekibi Porto, Fenerbahçe’nin teknik patronu Vitor Pereira’yı yeniden takımın başına geçirmek istiyor.

Güncellenme: 09:47, 23/03/2016
Vitor Pereira’ya Porto kancası

Fenerbahçe’deki geleceği tartışılan ve yaptığı açıklamalarla Türkiye’den ayrılık sinyali veren Vitor Pereira’ya eski takımı Porto talip oldu.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Vitor Pereira, Türkiye'de çok tartışılan bir isim. Gerek kadro tercihleri gerek açıklamaları ile olumlu-olumsuz eleştiriler alıyor. Fenerbahçe'de geleceği şampiyonluğun kazanılmasına bağlı gözüken Portekizli, eski takımından ise büyük ilgi görüyor. Sarı-lacivertlilerin, Braga ziyareti sırasında Porto'ya yakıştırılan tecrübeli hoca için yeni iddialar var. Buna göre Porto, sezon sonu Pereira'yla yeniden görüşecek.

Portekiz Ligi'nde zirvenin gerisinde kalan ve Teknik Direktör Jose Peseiro'dan memnun olmayan Porto'nun Vitor Pereira ile yeniden görüşmek istediği bildirildi. Porto'ya 2 lig şampiyonluğu kazandıran Pereira, taraftarın da sevdiği bir isim. Tecrübeli çalıştırıcının “F.Bahçe'de mutluyum” sözlerine rağmen, özellikle terör saldırıları nedeniyle sezon sonunda Porto ile görüşeceği iddia ediliyor.