SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’deki yabancılar şoke oldu!

Terör saldırıları sonrasında “Türkiye güvenli değil” diyerek bavullarını toplayan Vitor Pereira, Simon Kjaer, Wesley Sneijder, Lukas Podolski ve Mario Gomez, Belçika’da 34 kişinin öldüğü saldırıyla şoke oldu.

Güncellenme: 09:46, 23/03/2016
Türkiye’deki yabancılar şoke oldu!

AMK GAZETE

Ankara ve İstanbul'da yaşanan canlı bomba saldırıları Türkiye’de antrenörlük yapan ve futbol oynayan spor adamlarını da korkuttu. Fenerbahçe'nin hocası Vitor Pereira, Porto ile temasa geçti, Simon Kjaer, eşinin rest çekmesiyle sözleşmesini bile bitirmeden kaçmanın planlarını yapıyor. G.Saraylı ve Beşiktaşlı futbolcular da benzer bir tavır sergiliyor. Yani terör, futbol sahalarında da kazanmaya başladı.

Sneijder, Gomez ve Podolski gibi bazı futbolcular, “Türkiye’yi seviyorum ama” diye başlayan sözler sonrasında, “Ailemi de düşünmek zorundayım. Teklif var, gidebilirim” diye konuşmaya başladı. Brüksel'de dün 34 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı canlı bomba olayından sonra ise “NATO'nun ve Avrupa Birliği'nin merkezi bile bombalanıyorsa güvenli bir yer yoktur” denilmeye başladı.

Yayınlanma Tarihi:07:50,