SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de son sırada yer alan Karşıyaka’nın bu sezon 5’inci teknik direktörü olan Soner Tolungüç, son 15 maçta sadece 1 galibiyet alabilen yeşil-kırmızılı ekipteki sorunları masaya yatırdı.

Geçen hafta göreve başlayan Soner Tolungüç, “Futbolcularda aidiyet duygusu, takım ruhu tam olarak oturmamıştı. Kazanamamanın güvensizliğiyle belli dakikalardan sonra oyun ritmi düşüyor. Hatlar arasında kopmalar oluyor. Rakipler bizden daha hazır durumda. Eşit şartlarda mücadele olmuyordu. Önce takım olmaya çalışıyoruz. Hedeflediğimiz düzeyin yüzde 70’ini bile yakalasak yenemeyeceğimiz takım yok” dedi.

Yeşil-kırmızılı ekibinde sakat oyuncuların milli maç yüzünden lige verilen arada iyileşip hazır hale gelmesi için çaba harcandığını belirten Soner Tolungüç, futbolcuların antrenmanlardaki istek ve arzusundan çok memnun olduğunu belirtirken şunları söyledi:

“Arayı en iyi şekilde iyi değerlendirip takım ruhunu geri kazanacağız. Fiziksel olarak bir basamak olsun, yukarı çıkmaya çalışacağız. Futbolculara bireysel ve toplu olarak zihinsel terapi de yapıyoruz. Futbolun ciddi bir iş olduğunu, işimize daha çok saygı göstermemiz gerektiğini söylüyoruz. Çalışmaların meyvesini lider Adanaspor’la oynayacağımız maçta alacağız. Benim olduğum yerde pes etmek yok.”