SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de sıkıntılı günler geçiren ve düşme hattında bulunan 1461 Trabzon’un teknik direktörü Sebahattin Akbayrak, kulübün önünü açmak için böyle bir karar aldığını belirtti. Akbayrak, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu göreve geldiğimde takımımız 15'inci sıradaydı. Şimdi 16'ıncı sıradayız. Bugüne kadar en iyisini yapmaya çalıştık, çok çabaladık, şanssızlıklar yaşadık fakat olmadı. Bu kararı almamın en önemli nedeni şu anda 1461 Trabzon gibi bir markanın düşmemesi için herkesin elinden geleni yapmasının önünü açmaktır.

Kalan 8 maç için yapılacak şey, oyuncu değişikliğinden ziyade bir hoca değişikliğidir. Umarım kan değişikliğiyle birlikte güzel sonuçlar ortaya çıkar ve 1461 Trabzon takımımız ligde kalır. Başta yönetimimize, oyuncularımıza, ekip arkadaşlarımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.”

YÖNETİMDEN TEŞEKKÜR

İstifa sonrası 1461 Trabzon Kulübü'nden yapılan açıklamada da, Sebahattin Akbayrak'a verdiği emekler için teşekkür edildi. Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu kararla birlikte yönetimimizin önünü açarak 1461 Trabzon'un kan değişikliğine gitmesini sağlayan hocamıza bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diliyoruz. En kısa sürede yeni hocamızı belirleyerek yola devam edeceğiz. Güzide kulübümüzün hak ettiği yere gelmesi amacıyla herkesin üzerine düşen görevi yapacağından kuşkunuz olmasın.”