SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’nin, Arjantinli yıldız Lionel Messi hayalleri, Pep Guardiola ile birlikte yeniden canlandı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Sezon sonunda Manuel Pellegrini ile yollarını ayıracak ve takımı Guardiola’ya emanet edecek olan Manchester City, İspanyol çalıştırıcının Barcelona’nın yıldızı Messi’yi ikna edebileceğine inanıyor. Arjantinli futbolcunun Katalan ekibinden ayrılmaya karar vermesi durumunda Guardiola faktörünün kendilerini ilk tercih durumuna getireceğini düşünen mavi-beyazlılarda yönetim, gelecek sezon Barcelona’nın kapısını çalmaya hazırlanıyor.

Guardiola ile yakın arkadaş olan Messi için kesenin ağzını açacak olan Manchester City yönetimi, şimdiden umutlanmaya başladı. Birlikte çalıştıkları dönemde kazanmadık kupa bırakmayan ikiliyi İngiltere’de buluşturmayı hedefleyen mavi-beyazlı takım, şimdiden planlamasını yaptı.

Manchester City, İspanya’da hakkında başlatılan vergi soruşturması nedeniyle sıkıntı yaşayan Arjantinli futbolcunun, vereceği karar sonrası harekete geçecek. Guardiola’nın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayan yönetim, Messi’nin İspanya’dan ayrılma kararı alması durumunda, teklif yapmak için yıldızlarını bile gözden çıkarmaya hazır…