SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belçika – Portekiz maçının yeri değişti

Belçika ile Portekiz arasında 29 Mart'ta oynanması planlanan hazırlık maçı terör olayları nedeniyle önce iptal edildi, daha sonra Leiria'ya taşındı.

Güncellenme: 15:36, 23/03/2016
Belçika – Portekiz maçının yeri değişti

Avrupa, terör olayları nedeniyle büyük bir şok yaşıyor. Dün yaşanan ve Belçika’nın başkenti Brüksel’i kana bulayan bombalı saldırılar sporu da sarsmaya devam ediyor.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Önümüzdeki yaz Fransa’da düzenlenecek olan EURO 2016’ya hazırlanan Belçika, terör saldırılarından en çok etkilenen takım konumunda… İki gündür antrenmana çıkmayan Belçika’nın, önümüzdeki salı günü Portekiz ile oynayacağı hazırlık maçı da terör ve güvenlik gerekçesi nedeniyle önce iptal edildi.

Karar Belçika Futbol Federasyonu’dan yapılan resmi açıklamada “Portekiz ile oynanacak olan hazırlık karşılaşması, terör saldırıları ve güvenlik gerekçesi ile iptal edilmiştir” şeklinde duyuruldu. Daha sonra Portekiz Futbol Federasyonu’ndan talebi doğrultusunda karşılaşma Portekiz’in Leiria şehrine taşındı.

İki takımın milli takım aday kadrosunda Türkiye’de forma giyen Bruno Alves, Luis Nani, Ricardo Quaresma ve Jason Denayer de yer alıyor. Karşılaşmanın iptal edilmesinin ardından Denayer’in ilk fırsatta,  Alves, Nani ve Quaresma ise Portekiz’in 25 Mart Cuma günü Bulgaristan ile oynayacağı hazırlık maçının ardından Türkiye’de geri dönmesi bekleniyordu. Son gelişme ile birlikte futbolcuların dönüş tarihi de ertelenmiş oldu.

Yayınlanma Tarihi:13:25,