SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Ligi’nde son 5 haftada 10 puan kaybeden Göztepe’de Teknik Direktörü Önder Özen, bu periyotta kadrodaki 7 yabancıdan 6’sını zaman zaman yedek bıraktı ya da kadroya almadı. Tcrübeli çalıştırıcı, yabancı oyunculardan sadece Cleyton’a dokunmadı.

Özen, ilk sınavı olan Denizlispor derbisinde Maah ve Besara’yı 18’e dahil etmezken, kart cezalısı Gosso ise kadroda yer almadı. Ardından Balıkesirspor deplasmanında bu kez Leroy George ve Maah’ı İzmir’de bırakan Özen, Vleminckx’i yedek soyundurdu.

Yeni Malatyaspor ve Kayseri Erciyesspor maçlarında Maah-Besara ikilisini tribüne gönderen Önder Özen, aynı zamanda Vleminckx’i yine kulübeye çekti. Son Altınordu maçında sürpriz bir kadro çıkaran Özen, bu defa Gosso, Diarra, Maah ve Besara’ya yedek kulübesinde oturturken, Leroy George ve Vleminckx’i 18’e bile almadı. Özen, derbide ilk 11’de yabancı olarak yalnızca Cleyton’ı oynattı.

Statü gereği 18 kişilik kadroya 5 yabancı alabilen 46 yaşındaki Önder Özen, Cleyton’a 5 maçın 4’ünde 90 dakika şans verdi, 33 yaşındaki oyuncu Denizlispor maçında ise 79’uncu dakikada oyundan çıktı.

Yayınlanma Tarihi:14:11,