SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yıldızlarına terör uyarısı

Danimarka, Hollanda, Portekiz gibi ülkeler, futbolcu ve teknik adamlarına, “Türkiye’den ayrılın” tavsiyesinde bulundu. Kjaer sezon sonu gitmek istiyor. Vitor Pereira da umudunu kaybetti.

Güncellenme: 07:58, 22/03/2016
Fenerbahçe’nin yıldızlarına terör uyarısı

Galatasaray – Fenerbahçe maçı terör yüzünden ertelenince, Avrupa basını haberi manşetlerine taşıdı. Türkiye'de forma giyen yabancı oyuncular ve teknik adamlar tedirgin oldu, Almanya, Brezilya, Portekiz, Danimarka ve Hollanda gibi ülkeler, “Türkiye'yi terk edin” tavsiyesinde bulundu. Bu tavsiye Simon Kjaer'e de geldi.

Ankara’da yaşanan patlama sonrası çocuğunun annesi Elina'nın Türkiye'yi terk etme restiyle karşı karşıya bulunan Simon Kjaer'in bu tavsiye üzerine yöneticilerle temas kurduğu ve gitmek istediği iddia edildi. Sezon başında transfer edilen Simon Kjaer'in 3 yıl daha Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunmasına rağmen takım aradığı belirtiliyor.

Pereira’nın da Ankara'daki saldırı sonrasında, “Burada kalmaya değer mi? Eşim ve çocuklarım için endişe duyuyorum. Tanrı çocuklarımızın büyümesini görelim diye bu dünyayı yarattı. Sürekli böyle olaylar gündeme gelirse nasıl futbola konsantre olabiliriz” dediği öğrenildi. Pereira oyuncularına da, “Bu şartlarda size ‘kalın' diyemem” açıklaması yaptı.

Hollanda elçiliğinden de Robin van Persie'ye, “Bir ihtiyacınız var mı? Ülkeye dönmek isterseniz yardımcı olalım” diye telefon geldiği öğrenildi. Fenerbahçe yönetimi ise başta Teknik Direktör Vitor Pereira olmak üzere tüm yabancılara, “Sakin olun. Devletimiz gerekli tedbirleri alacaktır” diye teskinde bulunuyor.