SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ve Beşiktaş birbirine girdi

Aziz Yıldırım, “Derbiyi 8 Mayıs’taki Galatasaray - Beşiktaş maçının ardından oynarız” dedi. Fikret Orman da “Karar kimsenin keyfine göre olmaz. TFF tarihi belirleyecektir” yanıtını verdi.

Güncellenme: 08:52, 22/03/2016
Fenerbahçe ve Beşiktaş birbirine girdi

Terörden dolayı ertelenen Galatasaray- Fenerbahçe derbisi şampiyonluk yarışı veren Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı birbirine düşürdü. Erteleme kararı çıktığı dakikalarda FB TV canlı yayında Başkan Aziz Yıldırım ile Pereira'nın konuşmasını gösteriyordu. Görüntüde Yıldırım'ın, “Erteleme maçı Galatasaray – Beşiktaş” dediği anda kameralar geri çekildi, Başkan'ın eliyle “sonra” işareti yaptığı görüldü.

KUPAYI ARENA'DA ALACAĞIZ

Kulislerde Fenerbahçe’nin bu ertelemeyi ‘fırsata' çevireceği, Galatasaray'ın Saracoğlu'nda şampiyon olduğu sezona misilleme olarak derbinin 8 Mayıs'taki Galatasaray – Beşiktaş maçı sonrasına bırakılacağı konuşuluyor. Yani derbi “Komplo teorilerine göre” sezonun son haftasından önceki tarihe (14 Mayıs – 22 Mayıs arasına) konulacak. Hesaplara göre de şampiyon bu maçta belli olacak.

TERÖR ERTELEDİ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gündeme bomba gibi düşen “Aziz Yıldırım derbinin tarihini belirliyor” tartışmalarına yanıt verdi. Orman, “Ertelemenin somut şeylere dayandığını düşünüyorum. Böyle bir konuşma aralarında geçip geçmediğini bilmiyorum. Böyle bir uzlaşmanın olmadığını düşünüyorum. Kimsenin keyfine göre ertelenen bir şey değil, terörden dolayı ertelenen bir şey” ifadesini kullandı

BİZ SÖZÜMÜZÜ TAKIMDAN ALIRIZ

Orman, “Türkiye'deki futbolu yöneten kişiler Futbol Federasyonu'dur. Aziz Yıldırım geçen gün yaptığı açıklamada söz verdiklerinden bahsediyor. Biz, tek sözümüzü futbolcularımızdan ve teknik direktörümüzden alıyoruz, şampiyonlukla alakalı kimseden böyle bir söz beklentimiz de yok” dedi. Başkan Orman, “Yıldırım'a verilen sözlerle neyin kastedildiği sorusunu “Onu muhataplarına sormak lazım” diye cevapladı.