SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanaması gereken ancak terör nedeniyle ertelenen dev derbiye Türk Telekom Arena’dan yan yana hazırlanan Sözcü muhabirleri izlenimlerini paylaştı.

İRFAN YİRMİBEŞ

“AZİZ YILDIRIM DÜŞMANLIĞI”

Maç güvenlik nedeniyle ertelenmişken, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım düşmanlığı ile algı yaratılıyor.

Fenerbahçe derbi için Samandıra'da son hazırlıklarını yaparken Başkan Aziz Yıldırım ile İdari Menajer Hasan Çetinkaya arasında telefon trafiği yaşandı. Gelişmelerin teknik heyet ve futbolculardan gizlenmesi istendi. Toplantı odasına telefon alınmadığı için bu sağlandı. Tesislere geldiğinde haberi bizzat Yıldırım verdi. Futbolculara durumun devlet meselesi olduğu, güvenliğin sağlanacağı bildirildi. Yaşanan tedirginlik kısa sürede atlatıldı.

FUTBOL BARIŞI SAĞLANAMAZ

Derbi, çok ciddi istihbarat üzerine ertelendi. Karar, insanlar ölmesin diye alındı. Ancak ne yazık ki F.Bahçe ve Aziz Yıldırım düşmanlığıyla beslenenler farklı bir algı oluşturmaya çalışıyor. Onların bilmedikleri şey, bizzat Yıldırım, ‘seyirciyle' oynanmasını istemişti. 3 Temmuz'un komplocuları Yıldırım'a bağlıyor, taraftarlar arasına nefret tohumu ekmeyi sürdürüyorlar. Futbol barışı isteniyorsa önce bunları aramızdan çıkarmalıyız.

MESUT YILDIRIM

FEDERASYON TİYATRO OYNADI

Önce seyircisiz kararı çıkması, tepki gelince maçın ertelenmesi, bizlerde bir tiyatro intibası uyandırdı.

Türk Telekom Arena'da dikkat çekici olaylar yaşandı. Başlama vuruşuna 2.5 saat varken TFF, Valilik ve İstanbul Emniyeti'nin ortak düşüncesiyle maçın seyircisiz oynanacağı anons edildi. Ancak 3 bini aşan güvenlik gücüyle detaylı arama yapılmıştı, her taraf temizdi. Bu karar kulübe ulaşır ulaşmaz Başkan Dursun Özbek ekibini topladı. “Seyircimiz yoksa takım da yok” restini çekti. Özbek, “Her cezaya razıyım” diyerek takımın Florya'dan ayrılmasına engel oldu.

BAŞROL ERDOĞAN'IN

Galatasaray, ‘büyük tuzağa' düşmedi. ‘Seyircisiz oynama'nın, TFF ve F.Bahçe'nin ortak fikri olduğu algısı ister istemez oluşuyor. Çünkü, bir tehlike varsa maçın hemen tehir edilmesi, olması gerekendi. TFF'nin önce bir karar alıp sonra değiştirmesi tiyatro gibiydi. Bu oyunda başrol ise Cumhurbaşkanı'ndaydı… Çünkü Demirören'in, kararlarını Erdoğan'dan izinsiz almadığı biliniyor. Özbek, maçın 28 Nisan'da oynanmasını istiyor.

Yayınlanma Tarihi:09:12,