SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş taraftarının ve camiasının sabırsızlıkla beklediği Vodafone Arena’nın açılış tarihini 11 Nisan olarak açıklayan Başkan Fikret Orman, Bayern Münih ve Barcelona ile hazırlık maçı yapmak istediklerini söyledi.

Vodafone Arena’nın açılış tarihi ile ilgili tanıtım toplantısında konuşan Başkan Fikret Orman, “Stadımız açıldıktan sonra bir 3B planımız var. Yani Barcelona, Bayern Münih ve Beşiktaş olarak bir hazırlık maçı yapmak istiyoruz” dedi.

40 GÜN 40 GECE AÇILIŞ

10 Nisan 2016 tarihinde Protokol açılışı yapılacak olan stadın konukları başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyaset dünyasının bir çok ismi ve Divan Kurulu üyeleri katılacak. Ertesi gün taraftar organizasyonu ile resmen açılacak olan statta ilk maç Bursaspor ile oynanacak.

Ülkemizde yaşanan terör olayları yüzünden ilk başta görkemli açılışlar yapmayacak olan Siyah-Beyazlılar yeni sezon öncesinde çeşitli organizasyonlar ile Vodafoen Arena Stadı için açılışlar düzenleyecek. Basın toplantısı esnasında Vodafone firması, test uygulamasını yaptığı 4.5G teknolojisini kullanarak Drone kamera ile tüm Türkiye’ye stadın son halini gösteren canlı yayın yaptı.