SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belçika’daki patlamalar futbolu da vurdu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de peş peşe yaşanan patlamalar futbolu da vurdu. Patlamalar nedeniyle, Belçika Milli Takımı'nın antrenmanları da iptal edildi.

Güncellenme: 13:01, 22/03/2016
Belçika’daki patlamalar futbolu da vurdu

Belçika Milli Takımı, bu sabah yapacağı antrenmanı iptal ettiğini duyuruldu. Belçika Milli Takımı resmi taraftar grubu Belgian Red Devils’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Futbol bugün bizim için önemli değil. Sadece kayıplarımızı düşünüyoruz. Antrenmanlar iptal edildi” tweeti atıldı.

Belçika Milli Takımı, 29 Mart Salı günü Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Portekiz ile Brüksel’de hazırlık maçı yapacak. Şu an için maçın iptali ise söz konusu değil.

Öte yandan Brüksel’de yapılan terör saldırıları sonrası Belçikalı futbolcularda attıkları tweetler ile olaya tepkilerini gösterdiler. Manchester United’lı yıldız Adnan Januzaj attığı tweette “Korkunç bir olay, Brüksel’de neler oluyor” yazdı.

Celtics takımının oyucusu Dedryck Boyata “Tüm dualarım terör olayına maruz kalan kurbanlar için” dedi. Tottenhamlı Jan Vertonghen ise “Bu tip olayları tekrar okuduğuma inanamıyorum” mesajını paylaştı.

Yayınlanma Tarihi:12:08,