SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım o konuşmaya açıklık getirdi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ertelenen Galatasaray maçı sonrası Türk spor kamuoyunu meşgul eden teknik direktör Vitor Pereira ile yaptığı konuşmanın ayrıntılarını açıkladı.

Güncellenme: 09:46, 22/03/2016
Aziz Yıldırım o konuşmaya açıklık getirdi

Ertelenen Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin ardından Aziz Yıldırım’ın Vitor Pereira ile yaptığı konuşma spor gündeminde bomba etkisi yarattı. Kulüp televizyonunda yayınlanan ve Yıldırım’ın “Galatasaray – Beşiktaş maçı…” dedikten sonra kesilen konuşmanın devamı merak konusu oldu.

Tartışmalara son noktayı koyan Aziz Yıldırım, Hürriyet’e yaptığı açıklamada Galatasaray’ı hedef aldı. 2012 Mayıs ayında Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan ettiği ve Fenerbahçeli taraftarlar ile polis arasındaki olayların yaşandığı derbide, sarı-kırmızılıların kupayı kaldırmak istemesi Yıldırım'ın ilk değindiği konuydu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bizler, Galatasaray maçının ertelenmesi konusunda, teröre karşı mücadelede, ortak bir duruş olması adına erteleme kararına destek verdik. Bu iklimin, bu sağduyuya ihtiyacı vardı. Ancak bu sağduyuyu, 2012 yılında G.Saray'dan görememiştik. İnsanlar biber gazı nedeniyle nefes alamazlarken, sırf kupa kaldırabilmek adına devlet büyüklerini araya sokarak bu konuda ısrarcı olmuşlar, insanların acı çekmesini umursamamışlardı.”

“NE SÖYLERSEM AÇIKÇA SÖYLERİM”

Aziz Yıldırım, bu sözlerin ardından dünün çok konuşulan görüntüsüne de değindi. Pereira ile aralarında yaşanan diyaloğa net sözlerle açıklık getirdi. Hocasıyla işte o 2012'deki olaylı derbide yaşananları ve kendilerinin yaptığı inceliği, rakiplerinin Fenerbahçe'ye asla göstermeyeceğini belirten Aziz Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

“Konuşmamızda, bizim yaptığımız bu jesti, Galatasaray ve Beşiktaş'ın yapamayacağını söyledim. Başka şeyler uydurmasınlar. Ben ne söylersem açıkça bunu deklare ederim. Kimse kıvırıp durmasın.”