SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yabancı futbolcular huzursuz

Yabancı futbolcular huzursuz

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yabancı futbolcuları, derbinin ertelenmesinin ardından Türkiye'de kalma konusunu düşünmeye başladı.

Derbinin ertelenmesi iki takımdaki yabancı futbolcuları bir hayli etkiledi. Ankara'daki patlama ile gerilen ortam, İstiklal Caddesi'ndeki saldırı ile iyice tavan yaptı. Dün de derbinin ertelenmesi zaten kafalarında soru işareti bulunan yabancı futbolcuları bir kez daha Türkiye'de kalmak konusunda düşündürmeye başlattı. Özellikle Umut Bulut'un babasını patlamada kaybetmesi, Galatasaraylı oyuncuları çok etkilemişti.

22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Erteleme kararından önce ilk olarak maçın seyircisiz oynanacağı açıklanınca statta bulunan ve giriş sırasında bekleyen taraftarlar, adeta isyan etti. İçerideki taraftarlar dışarı çıkarılmaya çalışılırken başlayan gerginlik, stat dışındaki taraftarların bu durumu protesto etmesiyle tavan yaptı. Sarı-kırmızılı taraftarlar ile güvenlik güçleri arasında yaşanan kısa süreli sürtüşmenin altından 22 taraftar gözaltına alındı. Ardından maçın ertelendiği haberi gelince olaylar daha fazla büyümedi.