SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya, Ankara, İstanbul derken 2.5 yıl boyunca evinden uzak kalan Siyah Beyazlılar, her gün önlerinden geçip yüzlerce kez fotoğrafını çektikleri yeni stat için deyim yerindeyse şafak sayıyor.

Koltuklar yetişmez, çatı bitmez, çimler 2 aydan önce serilemez, bu sezon bu stat açılamaz derken yarın yapılacak basın toplantısı ile Vodafone Arena’nın açılış tarihi resmen ilan edilecek.

Koltuk montajı ve çatı membran kaplamasının bitmesiyle daha da hızlanan stat çalışmalarında çimlerin serilmesi de bitmek üzere. Cumartesi akşam üstü başlanan çim serimin de sona gelindi ve hemen akabinde hibrit çim montajına geçilecek. İki haftada bitmesi ön görülen hibrit çim montajının ardından Vodafone Arena Stadı açılış gününe kadar maç oynanır hale getirilecek.

Açılış için bir kaç farklı organizasyon düşünen Siyah Beyazlı yönetim siyaset dünyasına ve taraftara ayrı ayrı açılışlar düzenlemeyi düşünüyor.

Ayrıntıları yarın yapılacak basın toplantısıyla açıklanacak olan Vodafone Arena Stadı için Beşiktaş Çarşı’da geri sayım sayacı kurulması da düşünülüyor. Beşiktaş yönetimi açılış için ilk tarih olarak 11 Nisan’da Süper Ligin 28.haftasında oynanacak Bursaspor maçını öngörüyor.