SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de dün oynanması gereken ancak terör nedeniyle ertelenen Galatasaray – Fenerbahçe maçı nedeniyle hükümet eleştiri yağmuruna tutuldu. Vatandaşlar, beceriksizlikle suçladığı hükümete, sosyal medyada şu ifadelerle yüklendi:

“SAHİPSİZLİK”

50 yaşındayım, bu yaşıma kadar hiç bu kadar sahipsizlik yönetim boşluğu görmedim. MİT ve emniyetin tek görevi AKP'ye ve RTE'ye kim karşı, kim eleştiriyor onları takip etmek ülkem teröristler için yol geçen hanı oldu.

“BÜYÜK REZİLLİK”

6 Haziran'da pişman olup ‘terör bitsin' diye oyunu AKP'ye atanlara buradan selam olsun. Bu ülke tarihindeki en büyük rezilliklerden biridir! Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hükümet bu kadar aciz bir dönemde olmamıştır. Derbi bile MİT'in ve İçişleri Bakanlığı’nın beceriksizliğine kurban olmuştur! Ülkeyi bırak, bir stadı bile koruyamayan aciz içişleri bakanı veMit Müsteşarı derhal istifa etmelidir!

“KAN GÖLÜNE ÇEVİRDİNİZ”

Güzel Türkiyemizi kan gölüne çevirdiniz. Hayaldi gerçek oldu, ülkede güvenlik bitti. Yarın 78 milyon işe, okula patlayan bombaların arasından mı geçerek gidecek. Badem bıyıklılar… Kan yerde kaldı. Evde esir mi olacağız?

“AH ŞU OKULLAR OLMASAYDI”

Derbinin ertelenmesi, kulaktan kulağa dolaşan, “Ah şu okullar olmasaydı Milli Eğitim Bakanlığı'nı ne güzel idare ederdim” sözünü akıllara getirdi. O sözü şaka ile söyleyen ise, II. Meşrutiyet döneminde iki defa Maarif Nezareti (Mili Eğitim Bakanlığı) yapan Emrullah Efendi'ydi.