SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NAC Bredalı Enes Ünal Bursaspor’u izledi

Hollanda 2. Ligi takımı NAC Breda takımında forma giyen Enes Ünal, ümit milli takım kampına katılmadan önce Bursa'daki ailesini ziyaret ederken, "Şimdilik çok şükür her şey iyi gidiyor" dedi.

Güncellenme: 14:25, 21/03/2016
NAC Bredalı Enes Ünal Bursaspor’u izledi

Bursaspor’un alt yapısından yetiştikten sonra transfer olduğu İngiltere’nin Manchster City takımının önce Belçika’nın Gent takımına, daha sonra da Hollanda’nın NAC Breda’ya kiraladığı Enes Ünal, yeşil beyazlı eski takımının Timsah Arena’da oynadığı Kasımpaşa karşılaşmasını izledi. Çarşamba gününe kadar Bursa’da kalacağını belirten 18 yaşındaki Enes Ünal, tribünden Bursaspor’u izlemenin zor olduğunu ifade ederken şunları söyledi:

“İngiltere’den gittiğim Belçika’da tam anlamıyla çok sistemsel ortam var. Gerek saha içinde, gerekse saha dışında kimse beraber ortamda bulunmuyor. Genelde evde zaman geçiren yapıları var. Sosyal yaşantıları yok. Ben alışma sürecinde biraz zorlandım. Antrenörümle de sorunlar yaşayınca Hollanda’dan gelen teklifi değerlendirdim. İyi ki NAC Breda’da da oynuyorum. Burada ortam samimi ve profesyonel. Belçika’da otelde kalırken Hollanda’da kulüp bana ev konusunda yardımcı oldu. Şimdilik çok şükür her şey iyi gidiyor” dedi.

Enes Ünal, “Hollanda’da taraftarlarla aran nasıl” sorusuna ise “Çok güzel bir iletişimimiz var. Bana ‘Süper Türk’ diyorlar” ifadelerini kullandı.