SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek net tavır koydu

İlk olarak alınan seyircisiz oynama kararının ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı telefonla arayan Dursun Özbek, bu şartlar altında futbolcularını Türk Telekom Arena’ya götürmeyeceklerini iletti.

Güncellenme: 08:14, 21/03/2016
Dursun Özbek net tavır koydu

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının ardından derbinin geleceği merak konusu olmuştu. Saat 17.30'da ilk olarak Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin seyircisiz oynanacağı açıklandı. Bu durum sarı- kırmızılı cephede büyük bir tepkiye neden oldu. Güvenliğin sağlanamadığı bir ortamda futbolcularını Türk Telekom Arena'ya götürmek istemeyen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek telefona sarıldı.

ERTELENMESİ İYİ OLUR

İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı arayan Özbek, bu ortamda kesin olarak maça çıkmayacaklarını söyledi. Güvenlik şartlarının seyirciler için sağlanamadığı ortamda oyuncularını Arena'ya götürmek istemediğini ifade eden Dursun Özbek, “Asla sahaya inmeyi düşünmüyoruz. Bu derbinin ertelenmesi daha iyi olacaktır. Böyle bir ortamda futbol oynamak hiç kolay olmaz” dedi.

BOMBA FUTBOLU KORKUTTU

Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin iptali Avrupa basınında da geniş yankı buldu. İngiliz haber kanalı BBC, “İstiklal'de patlayan bomba futbolu korkuttu. Dev Türk derbisi ertelendi” yorumunu yaptı. Alman gazetesi Bild, “Podolski bombaların gölgesinde” derken, İstanbul'da futbol dünyası da dahil herkesin güvenlik endişesi taşıdığını belirtti.

Yayınlanma Tarihi:08:06,