SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan şike vurgusu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Hırvatistan’dan para yatırın demişler. Bu duyumların takipçisiyiz. Galatasaray bizi UEFA’ya ispiyonlamıştı. Erzik, Türkiye’nin haklarını hiç korumadı” dedi.

Güncellenme: 12:20, 20/03/2016
Aziz Yıldırım’dan şike vurgusu

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ‘Hedef 1 Milyon Üye' organizasyonunda gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Braga maçına değinen Yıldırım, “Hakem hakkında çok duyumlar geliyor. Almanya'dan duyumlar geldi. Almanya'dan bazı insanlar, Sırplarla beraber, bazı insanlara bir şeyler anlatıyorlar; yani bu maçla ilgili ‘iddia oynayın' diye. Bunlar sözde, Hırvatistan'a gidiyorlar, dönüyor, geliyorlar ve ‘Para yatırın' diyorlar. Bunların takipçisi olacağız” dedi.

“BİZDE İSPİYONCULUK OLMAZ”

Şike süreciyle ilgili konuşan Yıldırım, şu açıklamaları yaptı: “UEFA'da Şenes Erzik 20 seneden fazla çalıştı. Erzik, Türkiye haklarını hiç korumadı. İlhan Helvacı, Ebru Köksal, Levent Bıçakçı var. Lütfü Arıboğan; UEFA'da komitelerdeydi. Hepsi Galatasaraylı. UEFA'ya gidip Fenerbahçe'yi şikayet ettiler. Diğer takım taraftarlarını UEFA'ya şikayet ettiler. Hepimiz bu ülkenin takımıyız. Bu ülkenin takımlarını gidip, ispiyonlamayız. İspiyonculuk olmaz.”

“ADALETİN BEKÇİSİYİZ”

“Bizler dik durmasaydık, kendimize inanmasaydık; sizler camia olarak bizlere inanmasaydınız, biz bu günlere gelebilir miydik? Hepimiz üzüntüden ve kederden ya da toplumda dışlanmış insanlardık. İçeride iken toplandık, bir araya geldik; arkadaşlara söyledim. Burada hapis yatmak önemli değil. Biz hakkımızla çıktık. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Ölene kadar adaletin peşinde olacağız” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:08:18,