SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise genel oyun kalitesinin iki takım adına da iyi olmadığını düşündüğünü dile getirdi. İlk yarı itibariyle oyuna hiç giremediklerini ifade eden Acı, “Torku Konyaspor’un oyunun başında golü buldu. Takım savunmasını daha iyi yapmaya başladılar. Biz hareketsiz ve alan yaratmadan, ağır oynayarak, çok fazla üretemeden duran toptan girdiğimiz pozisyon vardı.” dedi.

İkinci yarıya daha istekli haraketli başladıklarını anlatan Avcı şöyle konuştu:

“Oyunun ikinci yarısını belki tamamen rakip sahada oynadık. Daha fazla üretebilirdik. Ama biz oynamaya çalıştık ve rakip de savunma yapmaya çalıştı. Vuruş açısından harika bir gol. Golden sonraki 4-5 dakikalık bölümde de rakip sahada oynadık. Ama bunun karşılığını alamadık.” Avcı, ilk yarının sonlarına doğru yaşanan pozisyonun da penaltı olduğunu savundu.

Konya’nın lige renk katan çok önemli bir şehir ve Konyaspor’un da başında değerli bir teknik adamı bulunan önemli bir futbol takımı olduğunu ifade eden Avcı, “Bulundukları yer üçüncü ve biz beraber yarışıyoruz. Bugün itibariyle dördüncülükte istikrarlı bir şekilde devam ediyoruz. Bunu bir adım daha yukarı atmak istiyoruz. Umarım bu hikaye mutlu sonla bitecek. Yarış devam ediyor” diye konuştu.