SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal’dan eleştirilere cevap

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Ünal Aysal, kendi dönemi hakkında yapılan eleştiriler için, "Bir algı operasyonu yapılıyor ve kimin yaptığını bilmiyorum" dedi.

Güncellenme: 11:53, 19/03/2016
Ünal Aysal’dan eleştirilere cevap

Galatasaray Kulübü Mali Genel Kurul toplantısına katılan sarı kırmızılı kulübün eski başkanlarından Ünal Aysal, kendi dönemi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi. Aysal, “Bir algı operasyonu var. Kimin ne için yaptığını bilmiyorum, bilmek de istemiyorum. Ama katiyetle bu doğru değil” ifadelerini kullandı.

UEFA tarafından gelen ceza hakkında da açıklamalarda bulunan Aysal, “5 yıllık süre kesinlikle doğru değil. Bizim zamanımızda tablo çok net bir şekilde UEFA'ya bildirildi. Zaten halka açık bir şirket olan Sportif A.Ş'de bilgi saklamamız mümkün değil. Biz öksürsek KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) açıklama yapıyoruz. UEFA'nın bilmemesi veya bizim bunu UEFA'ya bildirmememiz mümkün değil.” diye konuştu.

“EN UFAK BİR ENDİŞEM YOK”

Başkan Dursun Özbek'in geriye dönük araştırma yapılmasını açıklamasının sorulması üzerine ise Aysal, “Bunlar yönetimin elindedir. Yaparlar, doğrudur yapmaları lazım. Ama ben kendi dönemimle ilgili zaten milletler arası bir kuruma, tarafsız bir kuruma yaptırdım hem geldiğim hem de gittiğim gün. Yönetimin elinde bizle ilgili her türlü veri var ama bir kere daha yaptırmak istiyorlarsa yaptırabilirler ama benim bu konuda en ufak bir endişem yok.” cevabını verdi.

“KAFAMDA ŞUAN BAŞKANLIK YOK”

Seçim çağrıları ve kendisinin tekrar başkan adayı olup olmayacağı hakkında da açıklamalarda bulunan Aysal, “Galatasaray'ın daha bir sene seçilmiş bir başkanı ve yönetimi var. Üç sene için geldi arkadaşlarım. Bir sene içinde ne yapıp ne yapamayacaklarını görmek için yeterli olduğunu sanmıyorum. Onlara bir zaman vermek lazım. Sürelerini tamamlasınlar. Başarılı olurlarsa inşallah uzun süre kalırlar. Ama başarılı olmazlarsa zaten bu genel kurulda birisini işaret eder arkadaşımız da istiyorsa gelir buraya. Ama bu illa ben olacağım diye bir şey yok. Şuan benim kafamda böyle bir şeyde yok.” şeklinde konuştu.

“DERBİ MAÇLARININ NETİCESİNİ ÖNCEDEN KESTİRMEK ZORDUR”

Süper Lig’in 26. haftasında yarın oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe derbi maçı hakkında da açıklamalarda bulunan eski başkan Ünal Aysal, yarın güzel ve dostane bir maç olması temennisinde bulunarak sözlerini şöyle tamamladı:

“Derbi için Galatasaray diyoruz başka bir şey söyleyemiyoruz. Tamam zor bir dönemdeyiz mantıklı olalım ama Galatasaray-Fenerbahçe maçlarının neticesini önceden kestirmek zordur. İnşallah yarın güzel ve dostane bir maç olur.”