SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Antalyaspor’u 1-0’la geçerek derbi haftasında kayıp yaşamayan Beşiktaş’ta Şenol Güneş maçı değerlendirdi. Birçok futbolcunun sakat sakat oynadığını belirten Güneş, maç içerisinde verilmeyen iki penaltılarının olduğunu söyledi.

Rakibin sahayı genişleterek oynadığını söyleyen Beşiktaş’ın hocası Şenol Güneş, bu durumunda takımı yorduğunu belirterek, “Öncelikle kazanmak önemliydi. 3 maç arka arkaya oynadık. Yoğun tempodan geçiyoruz. Buna rağmen maçlarda fizik olarak kötü değildik. İlk yarıda çok yavaş başladık. Antalyaspor’un kadrosu da çok iyi. Orta sahası ve hücumu çok hızlı. Onları da kontrol etmek gerekiyordu. Sahayı geniş olarak kullandılar. Bunu kontrol etmek de takımı yordu. Oğuzhan bütün özverisiyle golü buldu. Kenarlardan daha çok orta yapabilirdik ama bunu kullanamadık. İkinci golü bulabilirdik ve maç orada kopabilirdi. Bütün oyuncular iyi niyetli oynadı. İki tane penaltı pozisyonu olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Birçok futbolcusunun sakat sakat mücadele ettiğini söyleyen Güneş, Quaresma’nın sarı kart pozisyonunu değerlendirerek, “Quaresma’nın hareketi yanlış tabi. Hafta içinde diş ağrıları nedeniyle antrenmana çıkmadı. Marcelo 3-4 kilo verdi, mide rahatsızlığı vardı. Bu dönemde birçok futbolcu yüzde yüzüyle oynayamıyor. Bu da futbolcuları sinirli hale getirebiliyor. Sinirlenmeye sebebiyet verecek ortamı hakemler yaratmamalı. Oyuncular da kendilerini geliştirmeli” dedi.