SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ivan Bebek’teki gizli gerçek ortaya çıktı

Son dönemde ülkemizde yaşanan terör saldırıları nedeniyle UEFA’yı kıskaca alan Avrupa’nın önde gelen ülkeleri "İstanbul'a gitmek istemiyoruz" baskısını yaptı.

Güncellenme: 07:10, 19/03/2016
Ivan Bebek’teki gizli gerçek ortaya çıktı

AMK GAZETE

1-0 kazandığı maçın rövanşında Braga'ya Avrupa Ligi'nde çeyrek final parolasıyla gitmişti Fenerbahçe… Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı… Düdüğünü bir silah gibi kullanan Hırvat hakem Ivan Bebek, Portekiz temsilcisini büyük bir titizlikle üst tura yükseltti. Bu hamlenin altında ise Avrupa'nın önde gelen ülkelerinin UEFA'ya “Türkiye'de terör saldırıları artıyor. Fenerbahçe tur atlarsa can güvenliğimizi tehlikeye atmak istemiyoruz” baskısını yaptı.

Merkezi Fransa'nın Lyon şehrinde bulunan Interpol ise Hırvat bahis mafyasının da Braga-Fenerbahçe maçına yüksek oranda para yatırdığına dikkat çekti. Bununla ilgili de sarı-lacivertli kulübe maçtan önce bazı ihbarlar yapıldığı belirtildi. Bu iki neden de ortaya koyuyor ki, Kanarya bir dizi sistemli operasyonun kurbanı oldu. Şimdi gözler Fenerbahçe yönetiminin, UEFA nezdinde yapacağı hamlelere çevrildi.