SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osmanlıspor Teknik Direktörü Akçay, 3-1’lik Gençlerbirliği maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Akçay şunları söyledi;

Ankara derbisi olarak değerlendirilen, iki tane çok değerli, uzun süreden belli kaybetmeyen iki takımın müsabakasıydı. İlk yarı özellikle oyun formatımızı çok sağlıklı kullanamadık. Birazda Gençlerbirliği oyuncularının yapısıyla da alakalıydı. Yaratıcı, adam eksiltmeyi seven, hızlı oyuncular ve o yapıdaki oyuncuların çokluğu, ister istemez bizim sahadaki blok duruşumuzun biraz kırılmasına neden oldu. Bu kırılmalar sonucunda da çok fazla gömülerek problem yaşadık ama ikinci yarı top ayağındaki rakibin arkasında kademe yaparak, yardımlaşmayla topları kazandıktan sonraki atakları geliştirmeye çalıştık ve bunda da 3 gole ulaştık. Bazen çıkışlarımız, özellikle ikinci topu aldıktan sonraki eylemlerimiz çok başarılı olmadığı zamanları da yaşadık ama 3 gole ulaşmış olmamız bizim için mutluluk. Oyuncularımı kutluyorum. Uzun süreden beri motivasyonu yukarıda tutmak zordur. Bu nedenden dolayı da onları kutluyorum.

Gazetecilerin son zamanlarda yaşanan terör olaylarından futbolcuların ne yönde etkilendiği sorusuna ise Akçay, Endişe duyulabilir. Zaten bu hareketlerin sonucunda beklenen budur. Bu vatanın altında ve üstünde evliyaların yattığını asla unutmayalım. Bazı kişiler bu söyleme farklı açıdan bakabilir diyerek şunları kaydetti:

Ben bazı noktalarda bu toprak altında yatan ve İslam inancıyla yaşayarak gelmiş o toprak altında yatanların, toprağın üzerinde farklı şeylerin yaşanmasına Allah’ın izniyle, onların şefaati nedeniyle Allah’ta izin vermeyecektir. Bence halkımız bir karşı koyuş yapmalıdır. Çünkü Orta Asya’dan buraya gelip, Osmanlı ve Kurtuluş Savaşı’nda özellikle Çanakkale’de bir hareketlilik yapan bu milletin genetiğinde karşı koymak ve dik duruş vardır. Ben bir süre sonra bu yapının üzerinden gelecek güce sahip olduğumuzu düşünüyorum. Vatanımız sağ olsun hiçbir şey olmaz.

Akçay, Futbolcular Türkiye’deki yaşanan olaylarla ilgili endişe duyuyorlar mı sorusuna da şu cevabı verdi:

Oyuncuların etkilenmesi gayet doğaldır. Soru soruyorlar sonuçta, bir soruyla muhatap oluyorsunuz. Şu ana kadar bu sorulan sorulara verdiğimiz cevaplarla ikna ettiğimizi düşünüyoruz ama bilinç altında bu endişeyi taşıyan ve zaman zaman bu sorularla muhatap olduğumuz futbolcular da var.