SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulübenin patronu Beşiktaş

119 milyon Euro’luk Beşiktaş, maça sonradan giren oyuncularından 9 gol buldu. 156 milyon Euro’luk Fenerbahçe'ye ise dışarıdan 7 gollük katkı geldi. Cenk Tosun ve Kerim Frei 3’er kez fileleri havalandırdı.

Güncellenme: 09:33, 18/03/2016
Kulübenin patronu Beşiktaş

Trabzonspor galibiyetiyle liderliği devralan Beşiktaş’ın yedek oyuncularından aldığı verim dikkat çekiyor. Fenerbahçe'ye göre daha mütevazı bir kadroya sahip olan Kartal, galip geldiği maçlarda kulübeden 9 gol buldu. 3'er gol atan Kerim ve Cenk fark yaratırken, Quaresma, Olcay ve Töre de sonradan oyuna girip golünü atmayı başardı.

PARAYLA OLMAZ

Kadro rotasyonu olarak usta isimlere sahip olan Fener ise bu alanda Beşiktaş'ın gerisinde kaldı. Kanarya, sonradan oyuna dahil olan oyuncularından hanesine 7 gol yazdırdı. Fernandao 3, Robin van Persie 2 kez fileleri havalandırırken; Nani ve Alper ise 1 gol kaydetti. 4 Fenerli'nin toplam değeri 43 milyon Euro olurken; Cenk, Kerim ve Quaresma'nın toplam değeri 16 milyon Euro…

Süper Lig'de attığı 56 golle ligin bu alandaki 1 numarası Beşiktaş, geride kalan 25 haftada 2.2 gol ortalamasıyla oynuyor.

GOLLER DE FARKLI

Van Persie, Fernandao ve Nani gibi yıldızları kadrosunda bulunduran Fener ise şu ana kadar 43 kez fileleri havalandırdı. Kanarya'nın gol ortalaması ise 1.7 oranında. Fernandao ve Robin van Persie'nin ligdeki toplam gol sayısı 21 iken Gomez'in tek başına 19 golü bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:09:03,