SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hırvat düdük izin vermedi

HENÜZ ilk dakikada Alper'in rakiplerini çalımlayarak attığı şut Fenerbahçe'nin savunma oynamayacağının göstergesiydi. Aslında dünkü maç iki sistem takımının kapışmasıydı. Az hata yapan turu geçecekti. İstanbul'daki maçta Braga'nın bir anlık konsantrasyon kaybında 82. dakikada Mehmet Topal'la golü bulan Fenerbahçe, dün hata yapma lüksünü çok erken kullandı. Braga'nın Ahmed Hassan'la bulduğu golde uyuyan sadece Fenerbahçeliler değildi. Maçın Hırvat hakemleri de net ofsaytı görmedi. Bunun olası bir hakem hatası olduğunu düyünmüştüm ancak çok yanılmışız.

Ivan Bebek'in dün bir tek Braga forması eksikti üzerinde. Braga lehine çaldığı ucuz düdüklerle de sarı-lacivertli futbolcuları kızdırmak için elinden geleni yaptı. Pereira'yı tribüne göndererek Kanarya'nın kolunu kanıdını kırmaya çalıştı.

Fenerbahçe, en tehlikeli atağını ilk yarının son dakikalarında geliştirdi. Alper'in attığı gol sadece Braga'nın umutlarını kırmadı, hakem Bebek'e de armağan edildi! Ancak Hırvat düdük, ikinci yarıda da Fenerbahçe'yi doğramayı sürdürdü. Ceza sahasında elleri göğüsde bitişikken top eline çarpan Mehmet Topal'ı kırmızı kartla oyundan attı, penaltıyı resmen uydurdu.

Fenerbahçe, Braga'ya ancak böyle kaybederdi. Yazık, çok yazık. UEFA şampiyonluğu için kurulan bu kadro, ne olduğu belirsiz bir Hırvat hakem tarafından resmen katledildi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek