SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

KADİR YETİŞ / AMK SPOR

29 Kasım 2015’te Abu Dabi GP’sinde sallanan damalı bayrak ile 2015 sezonuna veda ettiğimiz Formula 1, Avustralya GP’sinin ilk antrenman turunda yanan yeşil ışıkla başladı.

Abu Dabi GP'si ile tamamlanan sezondan sonra takımlar ile pilotlar yoğun geçen kış testlerinden sonra yeni sezona hazırlandılar.

Son şampiyon Lewis Hamilton ve Mercedes, kış testlerinde göstermiş oldukları üstün dayanıklılık performansıyla sezona yeniden favori gösterilerek başlıyor. İki senedir şampiyonluğu takım arkadaşına kaptıran Nico Rosberg bu sene takım arkadaşının önünde sezonu bitirebilecek mi?

Geçen sezon iyi bir geri dönüş gerçekleştiren Ferrari'den bu sezon herkes daha büyük bir gelişim göstermesini bekliyor. Hem Mercedes pilotlarından gelen açıklamalar hem de geride yükselen spekülasyonlar, retro renk düzeni olan Ferrari’nin bu sene Mercedes’e çok daha yakın olacağı işaret ediyor.

2015 sezonunda Ferrari'nin gerisine düşen Williams ile eski parlak günlerine dönmek isteyen Red Bull da İtalyan ekibini geçmeye çalışacak.

Formula 1’in yeni ekibi Haas ile Formula 1’e geri dönen Renault ve diğer takımlar 2016 sezonunun ilk yarış haftasında gerçekleşen antrenman turları ile piste çıktılar.

Yayınlanma Tarihi:10:56,