SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Braga maçının faturası ağır!

Fenerbahçe, Braga'ya elenerek final hedefinden sapmakla kalmadı. Tribüne gönderilen Vitor Pereira ve kırmızı kart gören futbolcular, seneye Şampiyonlar Ligi kulvarında cezalı olacaklar.

Güncellenme: 08:25, 18/03/2016
Braga maçının faturası ağır!

Braga yenilgisi Fenerbahçe’nin başını ağrıtacak. Üç yıldızı kırmızı kart gören, hocası tribüne gönderilen sarı-lacivertliler, bunun acısını seneye çekecek. Daha önce Shakhtar Donetsk maçında oyundan atılan Vitor Pereira'ya en az iki maç ceza gelebilir. En ağır cezayı, hakemi itip kırmızı kart gören Volkan Şen'in alması bekleniyor. Yaralayıcı hareketten atılan Alper'in 3 maç alması olası. Mehmet Topal ise hakem, raporuna olumsuz bir şey yazmazsa 1 maç ayrı kalacak.

Fenerbahçe’nin ligi büyük ihtimalle ilk iki içinde bitireceği düşünülürse, atılan isimler cezalarını Şampiyonlar Ligi'nin ilk haftalarında ya da ön elemesinde çekecekler.

KARA GECEDE KÜÇÜK TESELLİ

Türkiye, Fenerbahçe'nin Braga’ya elendiği kara gecede küçük bir teselli buldu. Basel'in kupa dışında kalmasıyla 2017-18 sezonunda Türkiye, UEFA sıralamasında ilk 12 içinde kalmayı garantiledi. Böylece, Süper Lig şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılmayı, Türkiye Kupası galibi ise Avrupa Ligi gruplarına direkt katılmaya hak kazandı.

Yayınlanma Tarihi:08:23,