SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Karşıyakalı Efe Halil Özarslan’a 2013 yılında Bucaspor’la olan mukavelesini tek taraflı feshedip Mersin İdman Yurdu’yla sözleşme imzaladığı gerekçesiyle Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) tarafından verilen 6 ay futbol oynamama cezasını onadı.

Kurul, Bucaspor tarafından zamanında yapılmış bir başvuru olmadığı için Mersin İdman Yurdu’na verilen 2 yıl transfer yasağını kaldırırken İzmir temsilcisinin haksız fesih tazminatı isteğini yine usule uygun açılmış bir dava olmadığı gerekçesiyle reddetti.

Federasyonun İstanbul’daki merkezinde tarafların avukatlarının katılımıyla yapılan duruşmadan çıkan karar, Bucaspor yönetiminde ve camiada şok etkisi yarattı. Haksız fesih iddiasıyla Efe’den 1.5 milyon TL tazminat almayı hesaplayan yöneticiler şaşkına dönerken, geçen hafta gündeme gelen ve Mersin İdman Yurdu Kulübü’nün davadan vazgeçmesi için Bucaspor’a 500 bin TL önerdiğini iddiası da boşlukta kaldı.

Yöneticiler her iki davanın da geçmiş yönetimler döneminde açıldığını, kendilerinin sadece konunun takipçisi olduklarını belirterek sonucu üzüntüyle karşıladıklarını söylediler.

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ÇEKECEK

Uyuşmazlık Çözüm kurulu (UÇK) tarafından verilen ve Tahkim Kurulu tarafından onanan 6 ay futboldan men cezasını önümüzdeki sezonun ilk maçından itibaren çekmeye başlayacak olan Efe Halil Özarslan, Bucaspor ile anlaşarak cezayı kaldırabileceğini öne sürdü.

Bucaspor Kulübü’nün kendisi aleyhine 1.5 milyon TL’lik tazminat davası açtığını hatırlatan 25 yaşındaki Efe, “Ben Bucaspor’dan ayrılırken hak edişim olan 278 bin TL’yi tahsil ettim. Onun dışında başka hiçbir ücret almadım. Bana ne verdiler ki ne istiyorlar? Avukatım Kemal Kapulluoğlu davayı kazanarak, tazminat ödememi engelledi. Kaybeden Bucaspor oldu. Ben şu anda kulübüm Karşıyaka’nın maçlarına odaklanacağım” yorumunu yaptı.

Karşıyaka’ya ara transferde Mersin İdman Yurdu’ndan gelen Efe’nin yeşil-kırmızılı kulüple sözleşmesi sezon sonunda bitecek.