SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1902 yılında Ahmet Fetgeri ile birlikte, 22 kişilik bir grup gencin hayata geçirdiği, 1903 yılında ise önce Bereket Jimnastik Kulübü olarak tescillenen, daha sonra da Beşiktaş Jimnastik Kulübü adını olan asırlık spor abidesi yarın 113. yaşına basacak.

Başkan Fikret Orman ve Yöneticiler yarın saat 11.00’de Çırağan Caddesi’nde bulunan Yahya Efendi Türbesi’nde kulübün kurucularından Şeref Bey’in kabrini ziyaret edecek. Başkan ve yöneticiler daha sonra Vodafone Arena’ya geçerek burada bir pasta keserek, Başakşehir’de oynanacak Antalyaspor maçına geçecekler.

FİKRET ORMAN: “NE MUTLU Kİ BEŞİKTAŞ’LIYIZ”

Başkan Fikret Orman, 113 yıldır Türk Sporu’nun lokomotifi olduklarını belirterek, “Harp yıllarından bugüne kadar cephede vatanı uğruna hayatını kaybeden, vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını vererek şehit olan binlerce kişiyi rahmetle anıyoruz. Ne mutlu bize ki Beşiktaş’lıyız. Bugünleri gördük. Kısa sürece içinde yeni mabedimize taşınacağız. Tarifi imkansız bir sevinç ve heyecan yaşamaktayız. Sezon sonunda gelebilecek bir şampiyonlukla camiamızı taçlandırıp, geleceğimizi daha da güçlendirmek en büyük amacımız.” dedi.

19.03’TE BAŞAKŞEHİR’DE 17 BİN KİŞİLİK KORO

Diğer taraftan, yönetimle küskünlüklerini gideren ve her geçen gün kulübe destek olabilmek amacıyla Pasolig kartı olarak tribünlere koşan Çarşı Grubu’da Antalyaspor maçı başladıktan hemen sonra harekete geçecek. İki dakika sonra yani 19.03’te, Başakşehir Stadı’nı dolduran onbinlerce Beşiktaş taraftarı koro halinde, futbolcuları destekleyen ve kuruluş yıldönümünü anımsatan sloganlar atacak.

Yayınlanma Tarihi:12:27,