SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig'de kendi evinde Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kalan Ege temsilcisi Akhisar Belediyespor'da Teknik Direktörü Cihat Arslan, oyundan memnun olduğunu ancak, 1-1'den memnun olmadığı söyledi.

Maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Arslan, “Güzel bir maçtı. Kazanmaya çok yakın oynadık. Rizespor biraz daha bizim hatalarımızı kovaladı. Maçın son bölümünü Soner'in oyuna girmesiyle birlikte çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Kazanmaya çok yakındık. Bir anlık hata bize pahalıya patladı. 3 puan alsaydık önemli bir avantaj elde edecektik. Bir puan biz çok hoşnut etmedi. Oyundan memnunum ama 1-1'den çok memnun değilim” dedi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla, bugüne kadar verilen bütün şehitlere rahmet dileyen Arslan, “Son dönemde olan terör olayları nedeniyle milletimizin başı sağ olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale'de de şehit olan, mücadele veren ahirete göçmüş herkesi saygıyla anmak lazım. Her maç öncesinde bizim statta çalan şarkıda ‘havasına taşına toprağına' diyorlar ya gerçekten bin can feda bu ülkeye. Bu terörün de bitmesini bir an önce diliyorum. Rabbim şu kardeşliğimizi güzelliğimizi bozmasın. Biz büyük bir milletiz. Aynı zamanda Ankara saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Çanakkale Zaferi için de onları hayırla yadetmemiz gerekiyor, onlar olmasaydı biz zaten olamazdık” diye konuştu.