SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder’in dediği oldu

Galatasaray, takımın başına 9 maç için altyapı sorumlusu Jan Olde Riekerink’i getirdi. Wesley Sneijder’in istediği Hollandalı çalıştırıcı, Fenerbahçe derbisinde kulübede yerini alacak.

Güncellenme: 08:46, 17/03/2016
Wesley Sneijder’in dediği oldu

Galatasaray yönetimi, sonunda sezon sonuna dek teknik direktörlük koltuğuna oturacak ismi açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, kalan 9 maçlık sürede, Wesley Sneijder’in önerisi ile altyapının başına getirilen Jan Olde Riekerink'in görev yapacağı bildirildi ve “Galatasaray, 2015-16 sezonunun sonuna dek Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ile sahaya çıkacaktır” denildi.

NASIL ETKİLEYECEK?

Bu arada Wesley Sneijder'i yetiştiren hocalardan biri olan Riekerink'in başa geçmesi, “Sneijder'in istediği oldu” yorumuna yol açtı. Hollandalı yıldızın, vatandaşının takımın başına geçmesiyle performansının nasıl etkileneceği ise merak konusu. 1995-02 arasında Ajax genç takımını çalıştıran hoca, tek sorumlu olarak Gent ve Emmen'de birer sezon görev yaptı.

TAKIMIN ‘AF’ MAÇI

Galatasaray’da gözler, Fenerbahçe derbisine çevrildi. Ligde 3 maçtır kazanamayan Aslan, Arena'da ağırlayacağı ezeli rakibini yenerek, hem kötü gidişi durdurmak hemde taraftarına kendisini affettirmek istiyor. Takımda üst üste yaşanan teknik adam değişiklikleri, sarı-kırmızılı futbolcuları da bir hayli etkiledi. Futbolcular, yaşanan başıboşluktan olumsuz etkilenmiş bir görüntü veriyor.