SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’dan Bitnel açıklaması!

Trabzonspor Kulübü, U17 Euro 2016'da oynanan Portekiz - İsveç karşılaşmasında görev alan Deniz Ateş Bitnel hakkında açıklama yayınladı.

Güncellenme: 20:12, 17/03/2016
Trabzonspor’dan Bitnel açıklaması!

Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasında bordo-mavili takımdan 4 oyuncuya kırmızı kart gösteren hakem Deniz Ateş Bitnel’in, U17 Euro 2016 elemelerinde oynanan Portekiz-İsveç karşılaşmasını yönetmesi üzerine, Trabzonspor bir açıklama yayınladı.

Sosyal medya ve çeşitli internet sitelerinde, Trabzonspor’un sert tepkisinin ardından düdüğünü astığı ileri sürülen Bitnel’e bir sonraki aşamada Türkiye liglerinde de maç verileceğinin ileri sürülmesi üzerine, bordo-mavili kulüpten yazılı açıklama yapıldı.

İSMİNİ VERMEDİ

Hakem Deniz Ateş Bitnel’den “bir Türk hakem” diye bahsedilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“U17 Euro 2016’da oynanan Portekiz – İsveç karşılaşmasında bir Türk hakemi görev almıştır. Söz konusu maçın hakemi İstanbul’da oynanan Galatasaray – Trabzonspor karşılaşmasından çok daha önce belirlenmiş ve UEFA sitesinde yayınlanmıştır. Avrupa’daki bu tür maç organizasyonlarıyla ilgili atamalar UEFA’nın yetkisindedir ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun buna müdahale etme hakkı bulunmamaktadır. TFF sadece yurt içindeki hakem görevlendirmeleriyle yetkilidir. Bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”