SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Soner Demirtaş: “Bu daha başlangıç”

Letonya'nın başkenti Riga'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Soner Demirtaş, bunun bir başlangıç olduğunu söyleyerek, "Daha çok şampiyonluklar ve madalyalar gelecek" dedi.

Güncellenme: 13:14, 17/03/2016
Soner Demirtaş: “Bu daha başlangıç”

Letonya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Soner Demirtaş ile erkekler serbest stil 65 kiloda gümüş madalya kazanan Mustafa Kaya için memleketi Tokat’ta karşılama töreni düzenlendi. Her iki sporcu eski sigara fabrikası önünde yüzlerce araç ve yakınları tarafından karşılandı.

Soner Demirtaş ile Mustafa Kaya, daha sonra Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde içerisinde bulundukları araçtan vatandaşlar selamladı. Valilik önünde vatandaşlar tarafından omuzlara alınan her iki sporcuyu, çok sayıda vatandaş tebrik etti.

“DAHA ÇOK ŞAMPİYONLUKLAR GELECEK”

Kendini karşılayan vatandaşlara teşekkür eden Soner Demirtaş, “Bu sevinci ülkeme yaşattığım için çok mutlu ve gururluyum. İnşallah bu daha başlangıç olacak, daha çok şampiyonluklar ve madalyalar gelecek. Bu şampiyonluk zor oldu. Bu bir senenin veya bir maçın ürünü değil, 15 senenin bir ürünüdür. Hedefimiz Avrupa şampiyonası bitti, önümüzde olimpiyatlar var. Vizeyi alıp olimpiyatlara gitmek istiyoruz” dedi.

Final maçında İtalyan Frank Marquez’e 7-6 yenilerek gümüş madalya kazanan Mustafa Kaya ise, “Güzel bir karşılama oldu. Şampiyona da ikinci oldum. Bundan sonra olimpiyatlara gitmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:13:12,