SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile oynadıkları Süper Lig’in 22. hafta maçında hakem Deniz Ateş Bitnel'e gösterdiği kırmızı kartla gündeme oturan Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun, yaptığı hareketin bir milat olması temennisinde bulundu. O hareketinin ‘anlık bir reaksiyon’ olduğunu söyleyen Salih, “Tek isteğimiz var; futbol adil yönetilsin. Gerisini bir hallederiz” dedi.

Başarılı futbolcu, Trabzonspor Dergisi'nden Nuri Bekar'a verdiği röportajda, hakem Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart göstermesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Kesinlikle planlayarak yaptığım bir hareket değildi. Anlık bir reaksiyondu. Bu hareketimin böylesi bir gündem yaratacağını hiç düşünmedim. Sonrasında domino etkisi yaptı. Başkanımız da ‘Bu düzen değişecek' dedi” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Evet bu düzen değişmeli, futbol adil yönetilmeli. Bazı eleştiriler de aldım, ‘Futbolcunun hakeme böyle yapmaması lazım’ şeklinde. Haklı olabilirler. Bir şey söylemiyorum. Sonuçta biz futbolumuzla gündeme gelmeliyiz. Ama bir emek veriyorsunuz, sonra hatalı ya da kasıtlı kararlarla o emeğiniz yok sayılıyor. Ben kimseye saygısızlık yapmak istemedim. Sadece herkesin işini doğru, adil ve hakkaniyetli şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Diğer türlü iş farklı yönlere kayıyor. Biz futbolcuların işi saha içidir. Saha dışıyla çok ilgili değiliz. Başkanımız ve yönetimimiz zaten gereken mücadeleyi veriyor. Salih Dursun olarak ben ve arkadaşlarım Trabzonspor'u daha iyi yerlere getirmek için uğraşıyoruz. Buna herkes emin olsun.”

Gazozuna bile oynasalar kaybetmeyi sevmediğinin altını çizen Salih Dursun, sahadaki mücadeleci tavrı ve agresifliğiyle ilgili olarak ise “Öyle olmak ve hakkını vermek gerekiyor diye düşünüyorum. Hangi takımda oynarsan oyna oraya bir bağın olması gerekiyor ki başarılı olabilesin. Ben küçüklüğümden bu yana gazozuna bile maç oynasak kaybetmeyi değil kazanmayı seviyorum. Belki de benim sahadaki duruşum budur” diye konuştu.