SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldo: Çiviler karakterimi yansıtıyor

Her bir parçası hız potansiyelini ortaya çıkarmak için tasarlanan Mercurial Superfly V tanıtıldı. Mercurial ismiyle özdeşleşen, ayakkabının yeni kalıpları ve çekiş gücü düzenlemesini kendi stiline benzeten Cristiano Ronaldo, “Ben açık sözlü ve hırslı bir oyuncuyum. Krampon çivilerinin yeni şekli bana kendi karakterimi hatırlatıyor” dedi.

Güncellenme: 13:42, 17/03/2016
Ronaldo: Çiviler karakterimi yansıtıyor

Oyuncuların içindeki hız potansiyelini ortaya çıkaran ve onlara daha iyi fren yapma imkanı veren Mercurial Superfly V görücüye çıktı. Mercurial taban kalıbı tek katmanlı bir şasi ile düzenlenen yeni kramponda Nike, kalıbı boşaltmak için yeni bir vakum şekillendirme sürecini devreye soktu.

Yeni bir yaklaşımla, hızla ilgili tüm varsayımlara meydan okuyarak, bilim ve tasarımı birleştirerek futbol alanındaki en hızlı kramponu yaratmayı hedeflediklerini söyleyen Nike Football Tasarım Lideri Jeongwoo Lee, yeni Mercurial'ı bir bütün halinde tüm malzemelerin iç içe geçtiği gerçek bir hız sistemi olarak tasarladıklarını belirtti.

Yeni taban; yerini aldığı karbon fiber levhadan yüzde 40 daha hafif olmakla beraber daha sağlam ve elastik bir yapıya sahip. Daha önceki Mercurial kramponlarda karbon fiber çıtanın yükseltildiğini söyleyen Nike Football Tasarım Lideri Jeongwoo Lee, Nike olarak daha iyisini ortaya çıkarmak için iki yıllık bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve sonunda başardıklarını belirtti.