SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Karadeniz'in hırçın dalgalarıyla değil Tuz Gölü sakinliği ile karşılaştı. Rize'deki çay molasından sonra Trabzon'da liderliği aldı. Şampiyonluk yarışında eksik gedik kalmadı.

GÖKHAN DİNÇ: Rize Beşiktaş'ın rakibi değildi formasıyla kazandı. Trabzon maçındaysa Hami hoca 75 dakikalık teknik direktör olduğunu gösterdi. Futbolcular da 75 dakikalık kondisyon ve motivasyonla oynadı. Büyük maçlar, büyük futbolcularla kazanılır öyle oldu.

KADİR ÇETİNÇALI: Beşiktaş peş peşe iki deplasmanı kolay geçerek liderliği ele geçirdi ve psikolojik eşiği aştı. İki maçı da daha farklı daha kolay da kazanabilirdi. Artık ipler Beşiktaş'ın elinde.

AYTUNÇ KARŞIYAKA: Trabzon maçında Beşiktaş maçı 2-0 kazanmasa hakemi konuşacaktık. Maça Bülent Yıldırım damga vurdu. Bence Önder Fırat'ın tweet atması çok yanlıştı. Ortamı germe taktiği gibi gözüktü. O polemik yanlış. Beşiktaş gerçekten artık şampiyonluk konusunda Fener'den bir adım önde.

gtaaaaa

ILGAZ ÇINAR: Beşiktaş Karadeniz'in hırçın dalgalarıyla değil tuz gölü sakinliği ile karşılaştı. Hikmet Karaman çok kötü bir planlama ile maça çıkmıştı. Hami Mandıralı oyuncularının yerleriyle oynayıp takım içindeki dengeleri bozmasaydı Beşiktaş zorlanırdı.

YASİN YILDIRIM: Siyah-beyazlılar Rize maçını yürüyerek, Trabzon maçını da yüreğiyle kazandı. Şampiyonluk fedakarlık ister. Oğuzhan'ın sakatlanma pahasına oynaması, Necip'in Beşiktaş ruhunu ortaya koyması maçın kilit noktası. Sonrası yıldızların işi. Onu da Quaresma ve Gomez yaptı.

PEREIRA EL BOMBASI

K.Ç: Fenerbahçe'nin ise Kayseri önünde bu kadar zorlanacağını beklemiyorduk. Sarı-lacivertlilerde hala Nani mi Alper mi, Van Persie mi Fernandao mu ikilemini aşamadı. Galatasaray bu hafta da idare etti. Kötü gidiş sürüyor. A.K: Pereira pimi çekilmiş bomba. Kadlec'i ön liberoda oynatması demek aslında üçlü stoper 5-4-1 demek. Bunu 2010 yılında Kuzey Kore teknik direktörü ve Di Matteo yaptı. Pereira Kayseri'den korktu. Fenerbahçe'nin yoğun maç trafiği çok büyük bir handikap. Bu süreçte G.Saray, Osmanlı, Konya maçlarından ikisinde takılacağını düşünüyorum.

Y.Y: Fenerbahçe evinde puan kaybetmez. Kayseri gibi takımlara hiç kaybetmez. Fenerbahçe kötü değil düşük viteste oynadı sadece.

GÖZÜNE PERDE İNDİ!

I.Ç: Bülent Yıldırım Trabzon-Beşiktaş maçında penaltı pozisyonunu süzemedi, gözüne perde inmiş olması lazım. Ayrıca Osmanlı'nın Başakşehir önünde üç penaltısı güme gitti. Geçen hafta Umut'a “Penaltı değil desene” diyen Yalçın Ayhan eline çarpan toptan sonra yüzünü tutup yere yattı.

G.D: Hakem art niyetliydi. Üç kritik hatası var. İki penaltı ve bir kaleciye pas. İlave yardımcı hakem dahil hakem oyunun içinde ancak verme cesareti yoktu.

K.Ç: Federasyondan para kazanan bu adamlar neden duruyor orda. Çok seri gelişen bir el kol hareketi yok. Çizgi hakem uyaramıyorsa o hakemi zaten iyi niyet bekleyemezsin.

Y.Y: Hakemler maçı yönetmiyor, idare ediyor sadece. Bülent Yıldırım da iyi idare etti! Ligin kaderini maalesef hakemler tayin edecek.

HAKEM SU İÇ Mİ DEDİ!

Gelelim bu haftanın en çok konuşulan olaylarından Eskişehir-Akhisar maçındaki centilmenlik tartışmasına.

I.Ç: Eskişehir yerimize yerleşemedik diyor. Sen niye kenarda su içiyorsun. Eskişehir büyük yangın yaptı. Bence ortada ahlaki bir sorun yok.

G.Ç: Hakem kimseyi oyunu başlatıyorum diye uyarmaz. Biz futbol oynarken bir arkadaşımıza git hakemin yanında dur derdik. Futbol akıl oyunu, hakem sana, “Su mu iç” dedi.

K.Ç: Eskişehir'in çıkarttığı yangın çok abartılı. Etik açıdan sıkıntı yok.

Yayınlanma Tarihi:07:37,