SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akyazı Stadyumu’nda son durum

Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı Akyazı Stadyumu'nda çalışmalar devam ediyor. Bordo-mavili takım, Ağustos ayında yeni mabedinde sahaya çıkabilecek.

Güncellenme: 18:24, 17/03/2016
Akyazı Stadyumu’nda son durum

Trabzonspor’un Akyazı Stadyumu’ndan sorumlu başkan yardımcısı Zeki Öztürk, inşaat alanında incelemelerde bulundu, stadyumun Ağustos ayında maç oynanacak hale getirileceğini söyledi.

Komplekste çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Zeki Öztürk, kulübün internet sitesi kanalıyla yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Başkanımız ve yönetim kurulumuz tarafından yakından takip edilen Akyazı Spor Kompleksi’nde sona yaklaşılmıştır. Hazine arazisi üzerinde Gençlik Spor Bakanlığı’na tahsis edilen ve Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) yaptırılan kompleks şehrimizin ve ülkemizin önemli projeleri arasındadır. Akyazı, Trabzon’un hem spor hem de sosyal yaşamına önemli bir katma değer katacak. Gençlik Spor Bakanlığı tarafından kulübümüze tahsis edilecek spor kompleksinde imalatlar sona yaklaştıkça heyecanımız da artıyor. Sürecin hızlandırılması konusunda emeği geçen kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ederim.”

AĞUSTOS’TA MAÇ OYNANACAK HALE GELECEK

TOKİ tarafından yüklenici firmalara yaptırılan stadyumun Ağustos’ta maç oynanacak hale getirileceğini vurgulayan Öztürk, “Taraftarlarımızın ve spor kamuoyunun merakla beklediği bu proje için artık geri sayım başlamıştır. Tüm heyecanımızla, tüm merakımızla bekliyor ve ilk maçı izlemek için sabırsızlanıyoruz. Vakit; formalarımızı, bayraklarımızı hazırlama, yeni yuvamıza sahip çıkma ve kulübümüze destek olma vaktidir” dedi.