SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ülkemizde, farkında değiliz ama feci bir iç savaş yaşanıyor. Ankara katliamlarının, İstanbul ve diğer büyük şehirlerde de yaşanacağını artık iyice hissediyoruz. Günlerce evvel Güneydoğu'dan bir hakem kardeşimin yazdıklarını Rahmi Turan beyin köşesinden size iletmiştik. Ne demişti hakem kardeşim:

“Başkanım bir maçı havan topları, mitralyöz ve jet sesleri altında izledik, dışarıda konuştuğum bazı kişiler bana ‘Bu çarpışanlar liseli, havalar iyileşsin dağdakiler inecekler ve büyük şehirlerde büyük katliamlar yapacaklar', Allah iyi etsin başkanım.”

Nitekim dediği de çıktı işte ve ilk büyük şehir bombasını patlattılar. Gel de bu haftaki Galatasaray- Fenerbahçe maçından korkma.

Bakın Galatasaray-Gençlerbirliği maçından çıkanların başına gelenlere. Umut Bulut kardeşimizin babasının katledilmesine. Umut'a ve tüm yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Bir şehit babası olarak o evlat acısı yaşayanları en iyi ben bilirim. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın.

Trabzon'daki maçta tek yürek ANKARA diye bağıranları, onların acılarını paylaşan tüm yurttaşlarımı candan kucaklıyorum. Bu hafta da Galatasaray, Fenerbahçe, hatta Beşiktaş taraftar grup başkanlarına önerim var. Derbiden bir gün evvel veya maç sabahı gruplarını mesela Taksim'de toplasınlar, el ele, kol kola girsinler ve hepsi ‘TÜRKİYE TÜRKİYE' diye bağırsınlar. Artık lig falan bence önemli değil. Ülkem, insanlarım tehlikede.

Gel de futbol yaz, hadi yazalım. Beşiktaş, müthiş bir 3 puanla büyük bir moral kazandı ama bu 1 puanlık fark bence lig sonuna kadar başa baş gidecek gibi. Zira her iki takımın da istikrarsız futbolu bu hafta ne olur diye düşündürüyor. Mesela Fenerbahçe, Galatasaray'ı, Beşiktaş da Antalya'yı geçebilecek mi? Velhasıl işleri çok zor.

Tabii bu arada onların başarısından daha önemlisi hakemlerimizin başarısızlığı, korkaklığı, endişeleri. Öyle hatalar yapıyorlar ki, tanımasak iyi niyetlerinden şüphe dahi edeceğiz ki; ben bunu asla düşünemiyorum. Ama kardeşim göz göre göre penaltılar verilmiyor veya verilmeyecekler veriliyor. Verilecek kartlar verilmiyor, çıkmayacak kartlar çıkıyor. Atılacak futbolcu atılmıyor, atılmayacak futbolcu atılıyor, hele yardımcılar komik! Velhasıl tam bir curcuna. Zaten bu MHK'den de başka ne beklenirdi ki! Yazık futbolumuza.

Bu curcuna içinde Allah Fatih hocanın yardımcısı olsun. Bu ligden kimi alacak, kimi oynatacak? Çoğu formsuz ve sakat. Neyse ülke dışında oynayanlar falan, inşallah yüzümüzü ağartırlar.

Göreceğiz! Sağlıkla, hoşça kalınız.

Yayınlanma Tarihi:09:11,