SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Prof. Dr Asım Örem, Beşiktaş maçında futbolcularının galip gelmek için ellerinden geleni yaptığını belirtti. Şimdi önlerinde Sivasspor maçının olduğunu hatırlatan Örem, bordo-mavili taraftarları Beşiktaş maçında olduğu gibi takıma destek olmaya çağırdı.

Asım Örem, yaptığı açıklamada, 2-0 mağlup oldukları Beşiktaş maçında taraftarların desteğine teşekkür etti. Stadı dolduran taraftarların Ankara'da yaşanan terör saldırısına karşı ortak bir tepki göstermesinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Örem, “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Trabzon'dan bütün Türkiye'ye verilen mesaj çok önemliydi. Taraftarlarımız bunu en güzel şekilde yerine getirdi” dedi.

Beşiktaş karşısında galip gelmek için futbolcularının ellerinden geleni yaptığını kaydeden Örem, “90 dakika boyunca takımına desteğini eksik etmeyen taraftarımıza galibiyet hediye etmek isterdik ama olmadı. Şimdi önümüzde Sivas maçı var. Taraftarlarımızın yine takımımızın yanında olacağından kuşkumuz yoktur. Şu bilinsin ki, başkanımız ve yönetim kurulumuz hem saha içinde hem de saha dışında daha güçlü bir Trabzonspor'un oluşturulması amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. ‘Yeniden Büyük Trabzonspor'u hep birlikte inşa etmeliyiz. Bu yüzden iyi ya da kötü gün ayrımı yapmadan hepimiz taşın altına elimizi koymalıyız” diye konuştu.